Osvedčený ušný sprej pre deti a dojčatá – Vaxol
Pro děti

Pro deti

Ako ošetrovať ušká nášho chrobáčika?

To je otázka, ktorú si kladú asi všetky mamy... Uši detí sú veľmi jemné a celkovo si vyžadujú starostlivú a šetrnú hygienu. Ušný maz, ktorý sa nachádza vo vonkajšom zvukovode, je nevyhnutnou ochranou vonkajšieho zvukovodu – zvláčňuje kožu vo zvukovode, zachytáva drobné nečistoty, chráni pred vlhkom, baktériami, plesňami aj drobným poranením.Naopak, nadbytok ušného mazu môže zapríčiniť nepríjemné ťažkosti. Vaxol pomáha čistiť uši a odstraňovať prebytok ušného mazu, čím znižuje riziko vzniku zátok z ušného mazu. Vaxol navyše chráni pred prenikaním vody do ucha a pred jej zachytávaním vnútri ucha. Jeho použitie je jednoduché a bezpečné. Vďaka Vaxolu môžu ušká vášho chrobáčika dostávať zodpovedajúcu starostlivosť a ochranu už od prvých dní jeho života!

Denná starostlivosť

Prirodzený samočistiaci proces vonkajšieho zvukovodu je u detí a dojčiat sťažený z nasledujúcich dôvodov:

  • špecifická anatómia vonkajšieho zvukovodu,
  • nedostatok žuvacích pohybov u dojčiat,
  • nevyzretá koža novorodencov a nemluvniat.

Preto sa pri každodennej hygiene odporúča pravidelná starostlivosť o vonkajší zvukovod. Odporúča sa pravidelne a správne čistiť dieťaťu vonkajší zvukovod, čím sa predchádza tvorbe zátok z ušného mazu.

Ranná a večerná hygiena ucha by mala spočívať v jemnom umytí ušnice a jej dôkladnom osušení uterákom alebo vreckovkou. Zvitkom navlhčenej vreckovky očistite ústie vonkajšieho zvukovodu. Dovnútra vonkajšieho zvukovodu už nijako nezasahujte a nepoužívajte na jeho čistenie hygienické vatové tyčinky. Použitím Vaxolu 1-krát až 2-krát týždenne podporujete prirodzený samočistiaci proces vonkajšieho zvukovodu a obmedzujete hromadenie ušného mazu vo zvukovode.. Po jeho použití stačí jemne otrieť ústie vonkajšieho zvukovodu. Vaxol obsahuje len 100 % olivový olej, vďaka čomu zvláčňuje kožu vo vonkajšom zvukovode a má antibakteriálne a antimykotické vlastnosti. Obmedzuje rozvoj baktérií, ktoré sa prirodzene vyskytujú na koži vonkajšieho zvukovodu.

Upchatie uší

Keď sa v dôsledku hromadenia nadmerného množstva ušného mazu vytvorí zátka, ktorá upchá zvukovod, môže sa tento stav prejaviť nepríjemnými príznakmi, ako sú bolesť v uchu, svrbenie, nedoslýchavosť. Často sa to stáva po kúpeli v dôsledku napučania ušného mazu. V takých prípadoch je nutné čo najskôr vyhľadať pomoc lekára. Ak dieťa čaká odstránenie zátky z ušného mazu lekárom, uľahčí tento zákrok použitie Vaxolu – 1 alebo 2 dávky dvakrát denne počas niekoľkých dní pred samotným zákrokom.Mazová zátka sa tým zmäkčí, opuch okolo nej sa zmenší, koža vo zvukovode sa zvláčni a odstránenie zátky je jednoduchšie a šetrnejšie.

Príhody z vody

Kúpanie v bazéne, jazere či mori je pre deti všetkých vekových kategórií veľmi atraktívne. Aby bolo možné chrániť vonkajší zvukovod pred prenikaním vody a jej zachytávaním v uchu, pred kúpaním je vhodné aplikovať jednu dávku Vaxolu do každého ucha. Olivový olej obsiahnutý vo Vaxole vytvára vo vonkajšom zvukovode jemný film, ktorý chráni ucho pred vodou. Voda, vlhký ušný maz a teplo vnútri ucha podporujú množenie baktérií a plesní.

Ochorenie uší

Závažné príznaky ušnej infekcie, ako sú bolesť, svrbenie, výtok z ucha, závraty (tackanie sa, potkýnanie sa) a odstávajúca ušnica, môžu vážne ovplyvniť sluch a zdravie dieťaťa. V každom z týchto prípadov by ste mali neodkladne vyhľadať pomoc lekára. Samoliečba bez konzultácie s lekárom sa neodporúča.

Čím sa líši ušný sprej Vaxol?

  • Ako jediný prípravok do uší získal odporúčanie Českej spoločnosti otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku a sekcie detskej otolaryngológie.
  • Za posledných 10 rokov je v strednej Európe najpoužívanejším prípravkom na starostlivosť o uši detí a dospelých,
  • správne tvarovaná koncovka aplikátora zaisťuje bezpečné použitie prípravku,
  • produkt je možné použiť v ľubovoľnej polohe, keď dieťa sedí, stojí alebo leží,
  • jemná aplikácia bez využitia stlačeného plynu,
  • má 100 % prírodné zloženie,
  • môže sa používať u dojčiat, detí aj dospelých. O použití u detí do 1 roka sa poraďte s lekárom.

Vaxol je jediným ušným sprejom s odporúčaním Českej spoločnosti otorinolaryngológie a chirurgie hlavy a krku a jej sekcie detskej otolaryngológie.